ZGKiM Mońki sp. z o.o. realizuje obecnie dwa projekty związane z gospodarką wodną tj.:
🔵 Projekt pn.: „Poprawa efektywności wykorzystania zasobów wód podziemnych Gminy Mońki – etap II”, objętym wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego w ramach inwestycji B3.1.1 „Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich”.
💰 Wartość dofinansowania: 3 455 125,00 zł 📊 Koszt całkowity: 4 333 905,00 zł
🔵 Projekt nr FEPD.02.09-IŻ.00-0025/25 „Poprawa efektywności wykorzystania zasobów wód podziemnych Gminy Mońki etap I” realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021–2027.
💰 Wartość dofinansowania: 2 362 047,42 zł 📊 Koszt całkowity: 3 936 576,80 zł
💧 Oba projekty stanowią kompleksowe przedsięwzięcia, których celem jest poprawa efektywności wykorzystania zasobów wody podziemnej oraz zwiększenie efektywności energetycznej technologii uzdatniania wody oraz pracy urządzeń wodociągowych.
W ramach projektów zostaną przeprowadzone prace regeneracyjne i renowacyjne studni głębinowych na terenie Gminy Mońki wraz z wymianą systemów pompowych oraz pomiarowych, zostaną przeprowadzone prace związane z wymianą części technologicznej stacji uzdatniania wody, budowy sieci wodociągowych oraz budowy instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii.
💎 Łączny koszt uzyskanego dofinansowania wynosi: 5 817 172,42 zł
🏗️ Całkowity koszt realizacji projektów: 8 270 481,50 zł